Zakład Poprawczy w Mrozach

Przetarg na ocieplenie stropodachu pawilonu III płytami biterm 100/10 cm , pokrycie dachu papą termozgrzewalną orz wykonanie orynnowania i obróbek blacharskich na pawilonie

ZAKŁAD POPRAWCZY

I SCHRONISKO DLA NIELETNICH

05-320 Mrozy Ul. Leśna 8

NIP:822 10 75 555.

 

REGON:0032325021

 

SPECYFIKACJA

ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

W postępowanie o zamówienie publiczne prowadzonym w trybie PRZETARGU OGRANICZONYM na podstawie art. 47 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2004 r. nr 19, poz. 177 ze zm.)

 

Przedmiot zamówienia: ocieplenie stropodachu pawilonu III płytami biterm 100/10 cm , pokrycie dachu papą termozgrzewalną orz wykonanie orynnowania i obróbek blacharskich na pawilonie

Termin wykonania zamówienia: październik 2013

Przedmiot zamówienia określają:

  • formularz cenowy na materiały – załącznik nr 1

  • formularz oferty na roboty - załącznik nr.2

  • wzór umowy – załącznik nr.3

- oświadczenia wykonawcy załącznik nr 4

  • formularz oferty - załącznik nr 5

 

Niniejsza Specyfikacja składa się łącznie 25 stron.

 

Z A T W I E R D Z A M

 

Zenon Czyżewski

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, których oferta odpowiada warunkom określonym w ustawie Prawo zamówień publicznych i spełnia wymagania określone w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Postępowanie o udzielnie zamówienia prowadzi się w języku polskim. W przypadku załączenia do oferty dokumentów w innym języku niż polski Zamawiający wymaga załączenia do oferty tłumaczenia na język polski przez tłumacza przysięgłego.

 

Wszystkie załączniki do niniejszej SIWZ stanowią jej integralną część.
 

 

Załączniki do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

 

  • Kalkulacja robocizny – załącznik nr 1

  • Kalkulacja materiałów - załącznik nr.2

  • wzór umowy – załącznik nr.3

  • oświadczenia wykonawcy –załącznik nr.4

  • formularz oferty -załącznik nr 5

 

 

 

2. OFERTA

 

Ofertę stanowi wypełniony druk „Formularz oferty”- załącznik nr.5 wraz z załączonym formularzem cenowym na materiały i robociznę .

 

 

 

 

 

 

3. FORMA DOKUMENTÓW

 

Wymagane dokumenty należy przedstawić w formie oryginałów albo kserokopii. Dokumenty złożone w formie kserokopii muszą być opatrzone klauzulą „ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM” i poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi uzasadnione wątpliwości co do jej prawdziwości, a Zamawiający nie może sprawdzić jej prawdziwości w inny sposób.

 

 

3. PODPISY

 

Osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy lub pełnomocnik muszą:

  • podpisać druk „OFERTA”,

  • podpisać załączniki,

  • podpisać się w miejscach, w których Wykonawca naniósł zmiany.

 

W przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi być załączone pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.

W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ona potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę udzielającą pełnomocnictwa.

Zamawiający przed podpisaniem umowy zastrzega sobie prawo do wglądu oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentów.

 

4. FORMA OFERTY

 

Ofertę należy sporządzić w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Treść oferty musi odpowiadać treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę.

 

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz wariantowych.

 

Pożądane jest, aby wszystkie strony oferty były kolejno ponumerowane. Ofertę należy złączyć w sposób uniemożliwiający wysunięcie którejkolwiek kartki.

 

Informacje zawarte w ofercie, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których Wykonawca zastrzegł, nie później niż w terminie składania ofert, że nie mogą być udostępnione, muszą być oznaczone klauzulą: „NIE UDOSTĘPNIAĆ - INFORMACJE STANOWIĄ TAJEMNICĘ PRZEDSIEBIORSTWA W ROZUMIENIU ART. 11 UST. 4 USTAWY O ZWALCZANIU NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI (tekst jednolity Dz.U. z 2003 r. nr 153 poz. 1503 ze zm.)” i załączone jako odrębna część niezłączona z ofertą w sposób trwały.

W przypadku załączenia do oferty innych materiałów niż wymagane przez Zamawiającego (np. materiałów reklamowych, informacyjnych) pożądane jest, aby stanowiły one odrębną część niezłączoną z ofertą w sposób trwały.

 

5. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ocieplenia stropodachu pawilonu III płytami biterm 100/10 cm , pokrycie dachu papą termozgrzewalną orz wykonanie orynnowania i obróbek blacharskich na pawilonie. Zamawiający posiada płyty biterm – wykonawca winien zapewnić pozostałe materiały niezbędne do wykonania zadania według załącznika nr. 1

Zamawiający nie dopuszcza składnia ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego w przypadku powstania konieczności wykonania robót wynikłych w trakcie remontu a nie przewidywanych w trakcie przygotowania SIWZ.


 

Termin i miejsce wykonania

  1. Zamawiający wymaga, aby Zamówienie zostało wykonane w październiku 2013 .

  2. Miejscem wykonania Zamówienia jest Zakład Poprawczy w

Mrozach, ul. Leśna 8.

6.1. WYMAGANIA STAWIANE WYKONAWCY:


 

1.Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.

2. Wymagana jest należyta staranność i zgodność z zasadami sztuki budowlanej przy realizacji zobowiązań umowy.

3. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.


 

6.2. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 Prawa zamówień publicznych składa następujące dokumenty:

 

1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

2) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych.

3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

 

 


 

6.3.Z ubiegania się o zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców, którzy:


 


 

1 Nie spełniają warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 Prawa zamówień publicznych opisanych w pkt. 1.1 do 1.4.

2 Podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.

3 Wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania, lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności chyba, że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudnia uczciwej konkurencji.

4 Złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania.

5 Nie złożyli oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków lub złożone dokumenty zawierają błędy z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 Prawa zamówień publicznych.

6 Nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą .


 

6.4 Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:


 

1. Jest niezgodną z ustawą.

2.Jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych.

3.Jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

4. Zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,

5. Została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

6. Zawiera błędy w obliczeniu ceny.

7.Wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych

8 Jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów,


 

9. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą


 

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia/niespełna.


 

6.5.Postanowienia dotyczące składanych dokumentów


 

Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez Wykonawcę lub osobę / osoby uprawnione do podpisania oferty z dopiskiem "za zgodność z oryginałem".


 

 

 

7. ADRESOWANIE OFERT

 

Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie i zaadresować następująco:

 

ZAKŁAD POPRAWCZY

I SCHRONISKO DLA NIELETNICH

05-320 Mrozy

Ul. Leśna 8

OFERTA NA: ocieplenie stropodachu ,pawilon III

dodając „Nie otwierać przed terminem otwarcia ofert”.

 

8. ZMIANY, WYCOFANIE OFERTY

 

Wykonawca może wprowadzić zmiany do oferty przed upływem terminu do składania ofert. Zmiany należy złożyć według takich samych zasad jak składana oferta z dopiskiem: „ZMIANA”. Wykonawca może wycofać złożoną przez siebie ofertę, pod warunkiem że pisemne powiadomienie wpłynie do Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.

 

9. INFORMACJA O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIE Z WYKONAWCAMI

 

Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie.

Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane za pomocą teleksu, telefaksu lub drogą elektroniczną uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu i została niezwłocznie potwierdzona pisemnie.

Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami, z którym kontaktować się można od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00

Marek Polkowski - Kierownik administracyjno-gospodarczy.

E-mail do korespondencji w sprawie Zamówienia

sekretariat@zpmrozy.pl

Faks 025 75 74 612.

Zamawiający nie przewiduje zorganizowania zebrania z wykonawcami.

10. WYJAŚNIENIA I MODYFIKACJE SIWZ

Wykonawca może zwrócić się pisemnie do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający niezwłocznie udzieli pisemnych wyjaśnień, chyba że prośba o wyjaśnienie treści specyfikacji wpłynie do Zamawiającego na mniej niż 6 dni przed terminem składania ofert.

Pisemna treść wyjaśnienia zostanie jednocześnie przekazana wszystkim Wykonawcom, którym doręczono SIWZ, bez ujawnienia źródła zapytania.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający może w każdym czasie, przed upływem terminu do składania ofert, zmodyfikować treść SIWZ. Dokonana w ten sposób modyfikacja zostanie przekazana niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ, i będzie dla nich wiążąca.

 

11. KWOTA i TERMIN WNIESIENIA WADIUM

 

Nie przewiduje się.

 

12. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ

 

Wynosi 30 dni, tj. do dnia 23.10. 2013

Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

 
13. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT

 

Oferty należy złożyć w Mrozy ul. Leśna 8, sekretariat.

 

Termin składania ofert upływa dnia 23.09.2013 o godz. 13. 00.

 

Oferty złożone po terminie zwraca się bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.

 

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego sala konferencyjna. dnia 23.09.2013 o godz. 15.00.

 
14. INFORMACJE O TRYBIE OTWARCIA OFERT

 

Otwarcie ofert jest jawne.

 

Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Po otwarciu oferty Zamawiający poda imię i nazwisko, nazwę firmy oraz adres Wykonawcy, którego oferta jest otwierana, a także informacje dotyczące ceny oferty, terminu wykonania zamówienia publicznego, warunków płatności zawartych w ofercie.

W przypadku gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego wniosek Zamawiający prześle mu informacje, które zostały ogłoszone na sesji otwarcia ofert.

 

15. OPIS KRYTERIUM I SPOSOBU OCENY OFERT

 

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej z części Zamawiający stosować będzie wyłącznie kryterium ceny – waga 100%.

Zamawiający przyzna maksymalną liczbę punktów, tj. 100, Wykonawcy, który przedstawił ofertę najtańszą na ocenianą część zamówienia. Pozostałe oferty zostaną ocenione zgodnie z wzorem:

 

cena oferty najtańszej

___________________________ X 100 pkt

 

cena oferty ocenianej

 

16. OPIS OBLICZENIA CENY OFERTY

 

Wykonawca określi ceny na wszystkie elementy zamówienia wymienione w formularzu cenowym według następujących zasad:

1. Wszystkie wartości określone w formularzu cenowym oraz ostateczna cena oferty, muszą być liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

2. Ostateczną cenę oferty stanowi suma wartości poszczególnych pozycji formularza cenowego.

3. Zamawiający w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, może zwrócić się do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny oraz dokumenty potwierdzające wykonywanie zakupów i dostaw po oferowanej cenie w ostatnim okresie.

4. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w PLN.

 

 

17. POUCZENIE O ŚRODKACH ODWOŁAWCZYCH

PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCOM W TOKU POSTĘPOWANIA

 

 

1. Środki ochrony prawnej (protest, odwołanie, skarga do sądu) w niniejszym postępowaniu przysługują wykonawcom, a także innym osobom, jeżeli ich interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

 

2. Wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, czynności podjętych przez zamawiającego w toku postępowania oraz w przypadku zaniechania przez Zamawiającego czynności, do której jest obowiązany na podstawie ustawy, można wnieść protest do Zamawiającego.

 

3. Protest wskazujący na oprotestowaną czynność lub zaniechanie zamawiającego, zawierający żądanie, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz uzasadnienie wniesienia protestu (okoliczności faktyczne i prawne) może być wniesiony w ciągu 7 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, chyba, że:

 

- protest dotyczy postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w takim przypadku wnosi się go w terminie 7 dni od dnia jej zamieszczenia na stronie internetowej.

 

4. Zamawiający dopuszcza możliwość wnoszenia przez Wykonawcę protestów w formie pisemnej:

- faksem

- drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej podany w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania protestu.

 

5. Protest uważa się za wniesiony z chwilą, gdy dotarł on do zamawiającego w taki sposób, że mógł zapoznać się z jego treścią przed wymaganym terminem.

 

6. Zamawiający przekaże Kopię protestu jednocześnie wszystkim wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu, a jeżeli protest dotyczy ogłoszenia lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamieści ją również na stronie internetowej, wzywając wykonawców do wzięcia udziału w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu.

 

7. Od oddalenia lub odrzucenia protestu w niniejszym postępowaniu przysługuje odwołanie wyłącznie od rozstrzygnięcia protestu dotyczącego:

a) opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;

b) wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia;

c) odrzucenia oferty

W pozostałych przypadkach odwołanie nie przysługuje.

8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie 5 dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia protestu lub upływu terminu do rozstrzygnięcia protestu, jednocześnie przekazując jego kopie zamawiającemu.

 

9. Zamawiający przekaże Kopię odwołania jednocześnie wszystkim uczestnikom postępowania toczącego się w wyniku wniesienia protestu. Wykonawca może zgłosić, przystąpienie do postępowania odwoławczego najpóźniej do czasu otwarcia posiedzenia składu orzekającego Krajowej Izby Odwoławczej, wskazując swój interes prawny w przystąpieniu i stronę, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych, przekazując jego kopię zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie. Czynności wykonawcy, który przystąpił do postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościami i oświadczeniami strony, do której przystąpił.

 

10. Pozostałe informacje dotyczące środków ochrony prawnej znajdują się w Dziale VI Prawa zamówień publicznych „Środki ochrony prawnej", art. od 179 do 198.

 

18. INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH PO WYBORZE OFERTY

Zamawiający poinformuje Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza o miejscu i terminie zawarcia umowy.

19. ISTOTNE POSTANOWIENIA UMOWY

Istotne postanowienia umowy zawiera załącznik nr.3 - wzór umowy.

20. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

1. Uczestnicy postępowania mają prawo wglądu do treści protokołu postępowania, ofert od chwili ich otwarcia w trakcie prowadzonego postępowania z wyjątkiem dokumentów stanowiących załączniki do protokołu (jawne po zakończeniu postępowania) oraz stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zastrzeżonych przez uczestników postępowania.

2. Udostępnienie zainteresowanym odbywać się będzie wg poniższych zasad:

- zamawiający udostępnia wskazane dokumenty po złożeniu pisemnego wniosku

- zamawiający wyznacza termin, miejsce oraz zakres udostępnianych dokumentów

- zamawiający wyznaczy członka komisji, w którego obecności udostępnione zostaną dokumenty

- zamawiający umożliwi kopiowanie dokumentów odpłatnie, cena za 1 stronę cena zł

- udostępnienie może mieć miejsce w siedzibie zamawiającego oraz w czasie godzin jego urzędowania.

W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz Kodeks cywilny.

3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

 

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

  • Kalkulacja robocizny – załącznik nr 1

  • Kalkulacja materiałów - załącznik nr.2

  • wzór umowy – załącznik nr.3

  • oświadczenia wykonawcy –załącznik nr.4

  • formularz oferty -załącznik nr 5

 

 

 

 

 

Zał nr 1

Kalkulacja robocizny na wykonanie ocieplaniu dachu pawilonu III

 

1 Demontaż istniejących obróbek blacharskich 250 m

2. Przygotowanie podłoża /malownie/ 330m2

3. Przyklejenie płyt styropianowych 330 m2

4.Pokrycie papa termozgrzewalną 330m2

5. Montaż płyt OSB pod rynny 60mb

6.Obróbki blacharskie i dekarskie 330mb

7. Obróbki kominów 10 szt

8 Malowanie czapek kominowych 10 szt .

9. Montaż kominków wentylacyjnych 14 szt.

10 Obróbka włazu

Razem netto


 


 


 

 

Zał nr.2

Szacunkowa ilość materiałów potrzebnych do wykonania ocieplenia dachu pawilonu nr. III

 

  1. Blacha płaska – 110 m 2

  2. Klej styropit - 75 op

  3. Impregnat

  4. Kominek do papy 14 szt

  5. Posypka do papy

  6. Klej bitumiczny 20 szt

  7. Silikon dekarski bezbarwny 20 szt

  8. Wkręt farmerski 6 op

  9. Rynajza ocynkowana doczołowa 120 szt.

  10. Uchwyt do rury spustowej 3 szt

  11. Płyta OSB lub deski 16 szt.

  12. Papa wierzchniego krycia 400 m2

  13. Papa podkładowa 70 m2

  14. Deska 32 mm 60 mb

 

 

Razem materiały


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Zał nr 3

 

UMOWA

 

Zawarta w dniu 4.03 2013 roku pomiędzy Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich w Mrozach reprezentowanym przez:

Dyrektora Zakładu Zenona Czyżewskiego zwanego dalej Zamawiającym a

……………………………….zwanym dalej Wykonawcą

 

§ 1

Na podstawie postępowania przeprowadzonego przetargu nieograniczonego Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania : ocieplenie stropodachu pawilonu III płytami biterm 100/10 cm , pokrycie dachu papą termozgrzewalną orz wykonanie orynnowania i obróbek blacharskich .

 

§ 2

Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego, że wykona zlecane zamówienie w całkowitej zgodności z postanowieniami niniejszej umowy oraz wymaganiami wymogami sztuki budowlanej..

§3

 

Wykonawca oświadcza że dysponuje wystarczającym doświadczeniem i wiedzą, a także technicznymi i osobowymi możliwościami gwarantującymi należyte wykonanie Przedmiotu Umowy.

Wykonawca w dniu podpisania umowy oświadcza, że osoby przewidziane do wykonania przedmiotu umowy posiadają odpowiednie uprawnienia,

 

§ 4

 

  1. Wykonawca zobowiązuje się do tego, by przy realizacji robót zastosowane zostały wyłącznie wyroby odpowiedniej jakości i dopuszczone do stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i atestami .

  2. Wykonawca zobowiązuje się do używania sprzętu, który nie spowoduje jakiegokolwiek niekorzystnego wpływu na:

    1. bezpieczeństwo i higienę pracy,

    2. bezpieczeństwo innych osób na terenie budowy oraz stan techniczny okolicznych obiektów i urządzeń,

    3. stan środowiska naturalnego,

    4. jakość robót.

 

§ 5

 

Termin rozpoczęcia i zakończenia robót październik 2013

 

 

§ 6

  1. Zamawiający:

    1. Przekaże Wykonawcy teren budowy. Realizacja przedmiotu umowy odbędzie się zgodnie z ustaleniami zawartymi w harmonogramem

    2. Dokona odbioru robót .

  1. Wykonawca:

    1. Wykona Przedmiot Umowy siłami własnymi, własnym sprzętem i z własnych materiałów, zgodnie ze sztuką budowlaną, wymaganiami technicznymi określonymi w dokumentacji i udzielonych zezwoleniach, w terminach określonych w harmonogramie.

    2. Zapewni nadzór techniczny nad prowadzonymi robotami, stanowiącymi przedmiot niniejszej umowy.

    3. Każdorazowe wejście i zejście z terenu budowy muszą być udokumentowane w formie pisemnej protokołami sporządzonymi z udziałem Zamawiającego.

    4. Zabezpieczy utrzymanie porządku na budowie.

 

 

 

 

§ 7

 

  1. Wartość wynagrodzenia za wykonanie pełnego zakresu Robót ustala się na kwotę …… zł brutto

Słownie:

  1. Rozliczenie robót nastąpi po wykonaniu robót. Wynagrodzenie określone w §6 ust.1. obejmuje wszystkie wierzytelności Wykonawcy z tytułu niniejszej Umowy w stosunku do Zamawiającego i zawiera wszystkie koszty bezpośrednie i pośrednie związane z prawidłową realizacją Przedmiotu Umowy.

  2. Zapłata wynagrodzenia nastąpi na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze w ciągu 30 dni od złożenia jej w siedzibie Zamawiającego,

  3. Podstawę do wystawienia faktur stanowić będzie:

- protokół z odbioru końcowego Robót dokonanego przez

Zamawiającego i podpisanego przez obie strony.

 

  1. Dopuszcza się możliwość rozszerzenia zakresu remontu o roboty wynikłe podczas remontu a niezbędne do właściwego i kompletnego wykonania przedmiotu umowy. Zapłata za dodatkowe roboty na podstawie protokół końcowego odbioru remontu.

 

  1. W przypadku rezygnacji przez Zamawiającego z wykonania części robót objętych niniejszą Umową wynagrodzenie Wykonawcy zostanie odpowiednio zmniejszone, przyjmując jako podstawę zmniejszenie ilości zużytych materiałów oraz nakładu pracy na wykonanie Przedmiotu Umowy

 

§ 8

  1. Strony ustalają, że będą dokonywały następujących odbiorów:

    1. odbiór końcowy po bezusterkowym zrealizowaniu Przedmiotu Umowy,

  2. Wykonawca zgłasza Zamawiającemu gotowość odbioru końcowego Robót z określeniem daty zakończenia Robót.

  3. Odbiór końcowy nie może być dokonany, jeżeli stwierdzone wady lub inne naruszenia postanowień Umowy obniżają wartość lub użyteczność Przedmiotu Umowy.

  4. Zakończenie prac odbiorczych zakończone podpisaniem przez Zamawiającego protokołu bezusterkowego odbioru jest równoznaczne z potwierdzeniem terminu zakończenia Robót.

  5. W razie stwierdzenia w toku czynności odbioru wad, które nie nadają się do usunięcia, Zamawiający ma prawo:

 

    1. obniżyć wynagrodzenie Wykonawcy odpowiednia do zmniejszonej

wartości lub użyteczności Przedmiotu Umowy,

    1. zażądać wykonania Przedmiotu Umowy względnie jego części po

raz drugi na koszt Wykonawcy, zachowując przy tym prawo

domagania się od Wykonawcy odszkodowania za szkody wynikłe

z opóźnienia.

  1. Odbiór ostateczny jest dokonywany po upływie terminu gwarancji i rękojmi i polega na sprawdzeniu usunięcia wad powstałych i ujawnionych w tym okresie.

 

§ 9

Na wykonane Roboty Wykonawca udziela gwarancji. 36 miesiący od dnia odbioru robót. Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zleceniodawcy z tytułu rękojmi i gwarancji za wady Przedmiotu Umowy stwierdzone w toku czynności odbioru końcowego lub w okresie gwarancyjnym.

Niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji Zamawiającemu przysługują uprawnienia z tytułu rękojmi.

§ 10

 

  1. Wykonawca ponosi na zasadach ogólnych odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe na terenie budowy z jego winy lub z winy osób, którymi się posługuje od dnia przekazania placu budowy. Wykonawca odpowiada za wszelkie roszczenia, które będą lub mogą być zgłaszane w związku z Robotami wynikłymi z jego winy lub z winy osób, którymi się posługuje.

  2. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za:

    1. szkody wyrządzone Zamawiającemu lub osobom trzecim w trakcie lub w związku z robotami wynikłymi z jego winy lub z winy osób którymi się posługuje,

    2. szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników lub osób trzecich związanych z robotami wynikłymi z jego winy lub z winy osób którymi się posługuje,

    3. szkody wynikające ze zniszczenia oraz innych zdarzeń w odniesieniu do Robót, obiektów, materiałów, sprzętu lub innego mienia, będące następstwem czynności podejmowanych w celu realizacji przedmiotu Umowy.

  1. W przypadku, gdy Zamawiający poniesie jakiekolwiek wydatki związane w szczególności z zabezpieczeniem interesów Inwestora, wynikłymi z winy Wykonawcy lub z winy osób którymi Wykonawca się posługuje, Wykonawca zobowiązany jest pokryć je natychmiast po wezwaniu przez Zamawiającego pod rygorem dokonania potrąceń z bieżących płatności lub udzielonych zabezpieczeń.

§ 11

 

Oprócz wypadków wymienionych w treści tytułu Kodeksu Cywilnego stronom przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez wypowiedzenia w podanych niżej przypadkach:

 

1. Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o wystąpieniu istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy.

2. W razie powstania sporu związanego z wykonaniem umowy w sprawie zamówienia , Wykonawca zobowiązany jest wyczerpać drogę postępowania reklamacyjnego, kierując swe roszczenia do Zamawiającego.

3. Niedopuszczalne jest pod rygorem nieważności wprowadzanie zmian i postanowień, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy chyba, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

4 W przypadku zgłoszenia wniosku o upadłości przedsiębiorstwa

Wykonawcy lub gdy zostanie wydany nakaz zajęcia majątku

Wykonawcy.

 

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

  1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają dla swej ważności zachowania formy pisemnej.

  2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisów z zakresu Prawa Budowlanego.

  3. Strony zgodnie ustalają, iż adresy wskazane w komparycji umowy są adresami dla doręczeń. Każda ze stron, której adres ulegnie zmianie jest obowiązana niezwłocznie powiadomić drugą stronę o zaistniałej zmianie, w przeciwnym wypadku doręczenie na ostatni adres wskazany dla doręczeń uważane będzie za skuteczne.

  4. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

  5. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

 

 

Zamawiający: Wykonawca :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 4 SIWZ

 

Oświadczenia

 

Oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w Postępowaniu.

 

Oświadczamy, że [nazwa wykonawcy]:………………………………………………………………………..

 

a) posiada wymagane przez przepisy prawa uprawnienia do wykonania Zamówienia,

b) posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponuje osobami zdolnymi do wy­konania Zamówienia;

c) znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej za­pewniającej wykonanie Zamówienia;

d) nie podlega wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 24 Ustawy.

 

 

 

 

Podpisy: [osoba(y) uprawnione do reprezentowania oferenta

 

 

 

Oświadczenie o związaniu ofertą

 

Oświadczamy, że jesteśmy związani niniejszą ofertą przez okres 30 dni od daty, w której upływa termin składania ofert.

 

 

 

 

Oświadczenie w sprawie Uzupełnionego Wzoru Umowy.

 

Oświadczamy, że w przypadku wyboru naszej oferty zawrzemy umowę z Zamawiającym zgodnie z Uzupełnionym Wzorem Umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do oferty.

 

 

 

 

Zastrzeżenie w sprawie tajemnicy przedsiębiorstwa.

 

Oświadczamy, że zachowamy w tajemnicy wszelkie informacje w posiadanie których wejdziemy podczas realizacji zamówienia.

 

Podpisy: [osoba(y) uprawnione do reprezentowania oferenta.

 

 

Zał nr 5

Nazwa Wykonawcy:

(miejscowość i data)

 

 

OFERTA WYKONAWCY

 

Zakład Poprawczy i Schronisko

dla Nieletnich w Mrozach

ul. Leśna 8

05-320 Mrozy

Odpowiadając na ogłoszenie w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie :

Ocieplenia stropodachu pawilonu III płytami biterm 100/10 cm , pokrycie dachu papą termozgrzewalną orz wykonanie orynnowania i obróbek blacharskich na terenie ZPiSch d N w Mrozachzgodnie z wymaganiami określonymi w SIWZ.

 

1/ Oferujemy wykonanie robót, będących przedmiotem zamówienia za cenę

ofertową brutto:………………………………. PLN

słownie :

w tym obowiązujący podatek VAT w kwocie PLN

słownie podatek VAT:

zgodnie z kosztorysem ofertowym na roboty i materiały stanowiących integralną część niniejszej oferty.

2/ Roboty stanowiące przedmiot zamówienia wykonamy w terminie do dnia …………………….

3/ Na całość wykonanych robót udzielamy Zamawiającemu gwarancji na

okres 36 m-cy.

4/ Oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze Specyfikacją Istotnych Warunków

Zamówienia ( w tym ze wzorem umowy ) i nie wnosimy do niej zastrzeżeń

oraz przyjmujemy warunki w niej zawarte.

5/ Oświadczamy, że spełniamy warunki określone w Art.22 ust.l Ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. Nr 19 z 2004r, poz. 177).

6/ Oświadczamy, że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na czas

wskazany w SIWZ.

7I Roboty objęte zamówieniem zamierzamy wykonać własnymi siłami

 

8/W przypadku przyznania nam zamówienia, zobowiązujemy się do zawarcia umowy w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.

 

 

 

 

(podpis osoby upoważnionej

 

 

Metadane

Data publikacji : 09.09.2013
Data modyfikacji : 09.09.2013
Podmiot udostępniający informację:
Zakład Poprawczy w Mrozach
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Konrad Bruśniak
Osoba udostępniająca informację:
Konrad Bruśniak Zakład Poprawczy w Mrozach
Osoba modyfikująca informację:
Konrad Bruśniak

Opcje strony

do góry